- BATE Borisov
- Dinamo Minsk
- Shakhtyor Soligorsk
- Gomel
- Dinamo Brest
- Dnepr Mogilev
- Neman Grodno
- Belshina Bobruisk
- Vitebsk
- Torpedo Zhodino
- Naftan Novopolotsk
- Molodechno
- FK Lida
- Minsk
- Energetik-BGU
- FK Smorgon
- Slavia Mozyr
- Volna Pinsk
- FC Slonim
- Baranovichi
- Slutsk
- Torpedo Minsk
- Lokomotiv Gomel
- Isloch
- Osipovichy
- FK Orsha
- Krumkachy
- Polotsk
- Kletsk
- FK Stenles Pinsk
- FC Gorki
- Ivatsevichi
- Arsenal Dzyarzhynsk
- Bumprom
- Maxline Vitebsk
- Ostrovets
- Niva Dolbizno
- Partizan Salihorsk
- BGU Minsk
- Gazovik Vitebsk
- Novaya Pripyat
- Kolos Cherven
- Leskhoz
- Atlant Kobrin
- Krechet
- Miory
- Mozyr NPZ
- Nadezhda Baranovichy
- FK Svisloch
- Slonim City
RK | Nombre | Goles | Posición | Equipo | ||
1 | P. Pampukha | 4 | DEL | Niva Dolbizno | ||
2 | D. Fedortsov | 4 | MED | Niva Dolbizno | ||
3 | V. Bulyga | 3 | DEL | DMedia Minsk | ||
4 | D. Yakhno | 3 | DEL | Leskhoz | ||
5 | S. Minchuk | 3 | DEF | Ivatsevichi | ||
6 | Yassine Bara | 3 | MED | DMedia Minsk | ||
7 | D. Mulkevich | 2 | MED | Niva Dolbizno | ||
8 | N. Zagvozdin | 2 | MED | Mozyr NPZ | ||
9 | I. Kanonikh | 2 | MED | Miory | ||
10 | V. Mishin | 2 | DEL | Baranovichi | ||
11 | D. Tamelo | 2 | DEL | FK Orsha | ||
12 | D. Kupnevskiy | 2 | DEL | Traktor Minsk | ||
13 | E. Azerski | 2 | DEL | Lokomotiv Gomel | ||
14 | S. Arkhipov | 2 | DEL | Baranovichi | ||
15 | Y. Voronovich | 2 | MED | Ivatsevichi | ||
16 | A. Zimin | 2 | MED | Maxline Vitebsk | ||
17 | V. Ralov | 2 | MED | Novaya Pripyat | ||
18 | K. Polkhovskiy | 2 | DEF | Volna Pinsk | ||
19 | P. Satsuk | 2 | DEL | Atlant Kobrin | ||
20 | A. Savitsky | 2 | MED | Baranovichi |
RK | Nombre | Amarillas | Posición | Equipo | ||
1 | A. Kupreychik | 2 | MED | Uni Minsk | ||
2 | A. Makarevich | 2 | DEF | Mozyr NPZ | ||
3 | V. Buynich | 2 | MED | Krechet | ||
4 | Evgeniy Metko | 2 | DEF | Kletsk | ||
5 | N. Makarevich | 2 | DEF | BGU Minsk | ||
6 | Kirill Naumovich | 2 | DEF | Kletsk | ||
7 | R. Kopantsov | 1 | POR | FC Gorki | ||
8 | S. Izhakovskiy | 1 | DEF | Lokomotiv Gomel | ||
9 | A. Tarakanov | 1 | MED | Uni Minsk | ||
10 | D. Gradoboev | 1 | MED | FK Lida | ||
11 | M. Chyzh | 1 | MED | Krechet | ||
12 | P. Demidchik | 1 | DEL | Drut Belynichi | ||
13 | I. Kanonikh | 1 | MED | Miory | ||
14 | E. Svirikhin | 1 | DEF | Bobovnya | ||
15 | A. Kochergin | 1 | MED | Osipovichy | ||
16 | S. Linskiy | 1 | MED | Energetik | ||
17 | E. Gudzenko | 1 | POR | Drut Belynichi | ||
18 | O. Vakulich | 1 | DEF | FK Stenles Pinsk | ||
19 | K. Yakuta | 1 | POR | Leskhoz | ||
20 | N. Dudo | 1 | MED | Traktor Minsk |
RK | Nombre | Rojas | Posición | Equipo | ||
1 | A. Mosichev | 1 | MED | Mozyr NPZ | ||
2 | R. Demidovich | 1 | DEF | Krechet | ||
3 | A. Makarevich | 1 | DEF | Mozyr NPZ | ||
4 | V. Buynich | 1 | MED | Krechet | ||
5 | N. Makarevich | 1 | DEF | BGU Minsk | ||
6 | Viktor Merkulov | 1 | MED | Kommunalnik Beloozer. |